İmam Seyyid Ali Hamaney’in huzurunda Hüseyni Tasua merasimi düzenlendi

  • 30 Eylül 2017
  • 1.392 kez görüntülendi.
İmam Seyyid Ali Hamaney’in huzurunda Hüseyni Tasua merasimi düzenlendi

Hz. İmam Hüseyin’in (as) Kerbela’da şehit edilişinin yıldönümü merasimleri çerçevesinde dün gece Tasua gecesi merasimi Dünya Mustazaflarının ve Müslümanlarının Lideri İmam Seyyid Ali Hamaneyin huzurunda, yetkililerin ve halkın çeşitli kesimlerinin katılımıyla İmam Humeyni (ra) hüseyniyesinde düzenlendi.

Bu merasimde, Hüccetülislam Refii, İslami savaşlarda manevi hakimiyeti, bu savaşların en önemli özelliği olarak nitelerken, Allah resulünün sahabelerinin ve Hz. İmam Hüseyin’in yarenlerinin tarihi örneklerine ve onların savaşta bile dua, namaz ve zikire verdikleri önemin altını çizerken; ‘Cihadın Allah yolunda bir hareket’ olduğunu belirterek, bu yolda ister galip ister mağlup da gelinse, Kuranı Kerim’e göre Allah cihad edenlere karşılığını, mükafatını en iyi şekilde verecektir’ dedi.

Sözkonusu merasimde ehlibeyt meddahları Hz.Hüseyin (as) ve onun kardeşi Hazreti Ebulfazl Abbas’ın şehadetiyle ilgili mersiyeler okudular.

Ehli Beyt İmamlarının 3.sü İmam Hüseyin (as) hicri kameri takvime göre 61. yılın 10 muharrem tarihinde Kerbela’da şehit edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. haktan dedi ki:

    Müslüman ve gayrimüslim insanlar açısından tarihin gerisinde kalmayan tüm çağlara ve insanlığa hitap eden içerdiği mesajın mücadelenin ve insan nefsinin aşırı kötülüğe meylinin anlaşılması ile Tanrı ışığına yönelme şeytanın saptırmak istemesine meydan okuyuş Allah yoluna adanmışlığın zirvesi olan Cin, İnsan ve meleklerin yas gününde Müslümanların gafletten uzak şekilde güzel ahlak temeliyle adalet ve eşitlik için mücadelesini dilerim. Hac, Kerbela ve Gadir Bayramı günleri hergün ogünmüşçesine yaşanmalı. Ve Sahibi Zaman accil ferecehum!

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.