İngiltere, Lübnan Hizbullah’ını Terör Listesine Ekledi!

  • 18 Ocak 2020
  • 3.711 kez görüntülendi.
İngiltere, Lübnan Hizbullah’ını Terör Listesine Ekledi!

İngiltere Hazine Bakanlığı Yaptırımlar Uygulama Ofisi (OFSI) dün Hizbullah’ı “terör örgütü” olarak tanımladıklarını açıkladı.

İngiltere  Hazine Bakanlığı, Hizbullah’ın siyasi kanadının varlıklarını İngiltere’nin “Terörizm ve Terörizmin Finansmanına İlişkin Genel Nihai Tanımlama Bildirisi”ndeki kurallara göre Perşembe gününden itibaren donduracak ve elkoyacak.

İngiltere’de daha önce sadece silahlı kanadına yaptırım uygulanan Hizbullah’ın, Cihad Konseyi ve Dış Güvenlik Birimi dahil tüm yapılarının yeni listede yer aldığı görüldü.

ABD Hazine Bakanlığı, 1982 yılında kurulan Hizbullah’ın siyasi kanadını geçen yıl Temmuz ayında “terör örgütü” listesine almıştı.

ABD ve İngiltere’nin terör rejiminin işgali ve saldırılarına karşı ülkeyi savunan Hizbullah hareketine yönelik bu girişimleri Lübnan halkı arasında büyük tepkilere neden oluyor.

Bilindiği gibi terör rejimi İsrail, Lübnan ve bölge üzerindeki senaryolarını hayata geçirmesinin önünde en büyük engel olarak Lübnan Hizbullah ve direniş ekseni güçleri görüyor. /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.