İngiltere’nin Soas Üniversitesi’nden Korsan İsrail’e Akademik Darbe…

  • 28 Şubat 2015
  • 1.112 kez görüntülendi.
İngiltere’nin Soas Üniversitesi’nden Korsan İsrail’e Akademik Darbe…

İngiltere’nin Soas Üniversitesi hocalarıyla öğrenci ve çalışanları dün büyük oy çokluğuyla işgalci İsrail rejiminin akademik olarak boykot edilmesine karar verdi. Öğretim görevlileri sendikası da iki hafta önce boykot kararı almış ve bunun oylamaya sunulmasını uygun görmüştü.

Sendikanın aldığı karar üzerine dün oylamaya gidildi. Oylamaya üniversitedeki bütün kesimler katılırken, toplamda katılımcıların %73’ü işgal rejiminin boykot edilmesi yönünde oy kullanırken, %27’si ret oyu kullandı.

Öğrencilerden katılan 1708 kişiden 1283 kişi (%75) evet, 425 kişi hayır oyu kullanırken, sayıları 305 olan hocalardan 182’isi (%60) boykottan yana oy kullanırken, 123 hoca (%40) ret olayı kullandı. Özel güvenlik ve temizlik gibi alanlarda çalışanlardan ise 39 kişi boykottan yana oy kullanırken, sadece 4 kişi hayır dedi.

Bu adımın işgal rejimine ağır bir darbe olduğu belirtiliyor. Çünkü Soas Üniversitesi’nin fakülteleri düzenleme konusunda dünya çapında itibarlı bir yeri ve konumu var. Aynı şekilde bu üniversite dünyanın en gözde araştırma ve inceleme merkezlerinden biri de sayılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.