Irak: ABD’nin IŞİD’e desteğine dair kanıtlarımız var

  • 12 Şubat 2015
  • 1.021 kez görüntülendi.
Irak: ABD’nin IŞİD’e desteğine dair kanıtlarımız var

Irak Meclisi Güvenlik ve Savunma Komisyonu Başkanı, Amerika’nın IŞİD’e yardım yaptığına dair güvenilir kanıtlara sahip olduklarını açıkladı.

El Alem televizyonunun haberine göre Irak Meclisi Güvenlik ve Savunma Komisyonu Başkanı Hakim Zamili, Amerika ve müttefiklerinin IŞİD’e havadan yardım yaptıklarına dair güçlü ve güvenilir kanıtlar bulunduğunu söyledi.

Hakim Zamili, Amerika ve uluslar arası koalisyon ortaklarının IŞİD’in kontrolü altında bulunan çok sayda bölgeye havadan silah ve gıda yardımı attığını gösteren güçlü deliller bulunduğunu söyledi.

Irak Meclisi Güvenlik ve Savunma Komitesi olarak ülkenin güvenlik ve savunma politikalarına nezaret etmeyi bir görev saydıklarını belirten Zamili, Amerika ve müttefiklerinin IŞİD’e yaptıkları yardımlara dar bir rapor hazırlaası için br komisyon görevlendirdiklerini söyledi.

Hakim Zamili, Irak Meclisi Güvenlik ve Savunma Komisyonu olarak Irak hükümetinden ABD ve müttefiklerinin IŞİD’e verdikleri destek konusunda Birleşmiş Milletleri bilgilendirmesini istediklerini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.