Irak başbakanı el-Anbar aşiretlerine silah yardımı yapılması teklifini kabul etti

  • 15 Ocak 2015
  • 881 kez görüntülendi.
Irak başbakanı el-Anbar aşiretlerine silah yardımı yapılması teklifini kabul etti

Irak’ın el-anbar eyaleti valisi, bu eyalet aşiretlerine silah yardımında bulunulmasının Irak başbakanı tarafından onaylandığını bildirdi.

Irak el-anbar eyaleti valisi Suheyb er-Ravi dün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Irak’ın tahrip edilmiş eyaletlerinin onarımı amacıyla bir fonun oluşturulduğunu hatırlatarak, el-Anbar aşiretlerinin silahlandırılması teklifinin başbakan Haydar el-İbadi tarafından kabul edildiğini söyledi.

Eyaletin IŞİD terör örgütünden kurtarılması, ardından evinden barkından olanların kendi evlerine geri dönmelerini sağlamanın el-Anbar eyaleti yetkililerinin en öncelikle meselelerinden olduğunu belirten Suheyb er-Ravi, bu eyalette insani bir dram yaşandığını, eyaletin başka ülkelerle olan sınırlarında en ufak bir kontrolün dahi bulunmadığını bildirdi.

Öte yandan Irak içişleri bakanlığı sözcüsü Saad Maan son birkaç gün içinde El-Anbar, Salahattin, Bağdat ve Diyale eyaletlerinde IŞİD terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda şimdiye kadar 231 IŞİD teröristinin öldürüldüğünü belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.