Irak başbakanı İran’ın yardımlarını takdir etti

  • 25 Aralık 2014
  • 773 kez görüntülendi.
Irak başbakanı İran’ın yardımlarını takdir etti

Irak başbakanı Haydar el’İbadi,  İslami İran meclis başkanı Ali Laricani ile görüşmesinde,  Irak hükümetinin teröristler aleyhinde savaşında İran devletinin Irak’a yaptığı  yardımların çok değerli olduğunu belirterek  teşekkür etti.

İran’ın özellikle Musul başta olmak üzere ülkede baş gösteren son buhranda Irak hükümetinin teröristlerle mücadelesinde yardımlarına işaret eden İbadi, İran devleti ve halkının, Irak’ın  en zor dönemlerinde Irak’ın yanında yer aldığını kaydederek, Irak’ın bundan dolayı İran’ın bu yardımlarını unutmayacaklarını söyledi.

Irak başbakanı,  İran ve Irak halkı ile devletinin, siyasi, ticari ve kalkınma gibi konularda işbirliğini  en üst düzeylere çıkartması gerektiğini belirterek, zira iki milletinin birbirine bağlı  olduğunu söyledi.

 

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani de, Irak’ın terör örgütü IŞİD başta olmak üzere terörist gruplarla mücadelesinde İran’ın Irak’a yönelik yardımlarını süreceğini kaydederek,  bölgede terörist gruplarının  güçlenmesine sebep olan bazı ülkelerin siyasetleri ve tutumlarını  gözden geçirmeleri ve değiştirmeleri umudunu dile getirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.