Irak Dışişleri Bakanı: Hiçbir Ülkenin Irak’ta Kara Operasyonu Düzenlemesine İzin Vermeyeceğiz…

  • 10 Aralık 2014
  • 983 kez görüntülendi.
Irak Dışişleri Bakanı: Hiçbir Ülkenin Irak’ta Kara Operasyonu Düzenlemesine İzin Vermeyeceğiz…

Irak Dışişleri Bakanı, ülkesinin hiçbir ülkeye Irak içinde kara askeri operasyon düzenlemesine izin vermeyeceğini bildirdi.

Fars haber Ajansının bildirdiğine göre Irak dışişleri bakanı İbrahim Caferi dün İran ve Suriye dışişleri bakanları ile düzenlediği üçlü oturum sonrası yaptığı açıklamada, teröristlere karşı mücadelede kara operasyonları için asker veya silahlı güce ihtiyaçlarının olmadığını ve Irak askeri ve gönüllü halk güçlerinin bu konuda yeterli olduğunu söyledi.

Irak dışişleri bakanı İran’ın Irak’la askeri işbirliği konusunda çıkan haberlere de temasla bu işbirliğinin sadece askeri istişareler alanında olduğunu söyledi

Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi, Bağdat’a göre, İran’ın Irak’taki IŞİD mevzilerine hava saldırısı düzenlenmesi önünde herhangi bir engelin olmadığını ancak İran tarafından şimdiye kadar bu konuda her hangi bir talebin de gelmediğini söyledi.

İran’ın danışmanlık hizmetleri ve insani yardımlarını, olumlu bir durum niteleyen Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi, IŞİD tehdidinin Mahmur ve Erbil sınırlarına dayandığında, İranlıların Kürdistan’da kendilerine askeri danışmanlık hizmetleri verdiğini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.