Irak Güvenlik Güçleri Birçok Bölgenin Kontrolünü Eline Alırken Irak-Arabistan Sınır Kapısında Bombalı Eylem Düzenlendi…

  • 05 Ocak 2015
  • 829 kez görüntülendi.
Irak Güvenlik Güçleri Birçok Bölgenin Kontrolünü Eline Alırken Irak-Arabistan Sınır Kapısında Bombalı Eylem Düzenlendi…

Irak güvenlik güçleri ülkenin batısındaki Anbar ilinin birçok bölgesini tamamen kontrolüne geçirdi.

Irak Enformasyon Şebekesi, teröre karşı mücadele sözcüsü Numani, terörist IŞİD çetelerinin Irak ordusunun donanma geçiş yolu sayılan Anbar ilinin önemli bölgelerin çoğunluğunda hakimiyetini kaybettiğini söyledi.

Numani, IŞİD terör çetelerinin mevkilerine yönelik sert darbeler indiren Irak güvenlik güçlerine eskisi gibi saldırı düzenlenmediğine işaret etti.

Enbar ilindeki teröristlerin sadece birkaç dağınık noktada bulunduğunu ve yakında tamamen yok edileceğini belirtti.

Enbar operasyonlarında bir güvenlik kaynağı Irak güvenlik güçlerinin Ramadi doğusundaki Buhadid bölgesini IŞİD terör çetelerinden kurtardığını ifade etti.

Salahuddin ilinde ise güvenlik kaynakları, Irak güçlerinin Bici Kazasında giriştiği silahlı çatışmada IŞİD terör çetelerinden 26 teröristi öldürdüğünü, 3 araçlarının yakıldığını ve bir füze rampasının da imha edildiğini ilan etti.

Diyala ilinde ordu komutanı IŞİD terör örgütüne tabi silahlı bir hücrenin ele geçirildiğini ilan etti.
Irak güçleri, yeni bölge ve şehirleri IŞİD terör örgütü kalıntılarından temizlemeye devam ederken, teröristleri maddi ve manevi ağır kayıplara uğratmaya devam ediyor.

Irak ile Suudi Arabistan Sınır Kapısında Bombalı Eylem

Öte yandan Irak Sınır Muhafızları Güçlerinde bir kaynak açıklamasında; intihar eylemcisi bir teröristin kullandığı yakıt tankerinin Irak ile Suudi Arabistan arasındaki Annaze sınır kapısı karakolu yakınlarında havaya uçtuğunu belirtti.

Kaynak; sınır muhafızlarından birkaç elemanın yaralanmasına yol açan söz konusu bombalı terör eyleminin, sınır muhafızlarının dün karakola yapılan terör saldırısını çökertmeleri ardından geldiğine dikkat çekti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.