Irak Sınır Muhafız Kuvvetleri İran ve Türkiye sınırında göreve başladı

  • 14 Aralık 2022
  • 172 kez görüntülendi.
Irak Sınır Muhafız Kuvvetleri İran ve Türkiye sınırında göreve başladı

Irak İçişler Bakanı Abd al-Amir al-Shammari, Irak’ın İran ve Türkiye ile sınırlarını kontrol altına almak için uygulama adımlarının başladığını duyurdu.

Shammari, “Sınır muhafız kuvvetler komutanlığının Irak’ın İran ve Türkiye ile olan sınırlarının kontrolü ile ilgili tüm detayları tamamlayarak icrai tedbirleri başlattığına” dikkat çekti.

Iraklı yetkililer geçtiğimiz günlerde İran ile ortak sınırlarında, sınır muhafızları yerleştirme kararlarını açıkladılar.

Irak Kürdistan Demokrat Partisi üyesi Dilşad Şaban’ın geçtiğimiz günlerde bölgede İran’ın güvenliğine karşı hareket eden teröristlerden faaliyetlerini durdurmalarını istedi.

Dilşad Şaban; “Karşı çıkmak isteyen herkes bu gruplara uygun bir yer seçsin çünkü bu grup ve partilerin Irak Kürdistan Bölgesi’nde varlıkları bölgeye ve bölge sakinlerine zarar veriyor” dedi.

Son dönemde Irak’ın Kürdistan bölgesinde ayrılıkçı terör gruplarının mevzileri, Devrim Muhafızları Ordusu’nun top ve füze saldırılarıyla hedef alındığı kaydedildi.

Bölücü terör gruplarına karşı defalarca uyarıların ardından ağır saldırılar düzenleyen Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri, hareketlerini durdurana kadar bu saldırılarına devam edeceğini açıkladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.