Irak Ulema Birliği: İran İslam Cumhuriyeti’nin yanındayız

  • 02 Mayıs 2019
  • 1.387 kez görüntülendi.
Irak Ulema Birliği: İran İslam Cumhuriyeti’nin yanındayız

Irak Ulema Birliği İran İslam Cumhuriyeti’na tekfirci IŞİD terör örgütü ile mücadelede verdiği desteklerden ötürü teşekkür ederek, birliğin de her daim İran’ın yanında olduğunu vurguladı.

El Alem kanalının haberine göre, Irak Ulema Birliği Başkanı Cebbar Mamuri Amerika’nın bölgede her türlü askeri hareketi bu ülkenin stratejik çıkarlarını tehlikeye atacağını belirterek, Amerika’nın İran İslam Cumhuriyeti’ne muhtemel saldırısında bu birlik İran’ı savunmak için silaha sarılacağını belirtti.

Iraklı alim Mamuri ABD Başkanı Donald Trump’ın kararlarını ahmaklık niteleyerek bu tür kararlar Amerika’yı uçuruma doğru sürüklediğini ifade etti.

Amerika Başkanı Donald Trump 26 Aralık’ta Irak’ta Amerikan ordusuna ait askeri bir üsse gizlice yaptığı ziyareti sırasında yaptığı açıklamada Amerikalı askerlerin Irak’taki varlığının devam etmesi İran’ı yakından gözetim altında tutmak için olduğunu belirtti. Ancak Trump’ın bu açıklaması Iraklı grupların tepkisi ile karşılaştı. Bağdat yönetimi de Irak devleti ecnebilere Irak topraklarını başka ülkelere karşı kullanmasına müsaade etmeyeceklerini açıkladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.