İran: Amerika’nın bölgedeki müdahaleleri güvensizlik ve istikrarsızlığın başlıca sebebidir

  • 14 Mayıs 2019
  • 484 kez görüntülendi.
İran: Amerika’nın bölgedeki müdahaleleri güvensizlik ve istikrarsızlığın başlıca sebebidir

İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu başkanı Haşmetullah Felahetpişe, dünyada ABD’nin tek yanlı ve zorbalığına karşı direnmenin gerekli olduğunu belirterek, ”ABD’nin dünyanın değişik yerlerine müdahaleci siyasetleriyle dolu olan geçmişi, bu ülkenin girişimlerinin istikrarsızlık ve güvensizlikten başka sonuç getirmediğini göstermiştir’ dedi.

Meclis Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, Haşmetullah Felahetpişe, dün Tahran’da Küba’nın İran büyükelçisi Alexis Bandarich Vega ile görüşmesinde, ‘Amerika’nın İran aleyhinde 40 yıldır düşmanlığı, kinciliği, yaptırımı ve tehditleri, İran halkı ve devletinin ABD ve müttefiklerinin zorbalığı ve müdahalelerine karşı mücadelesinde bir boşluk oluşturamadığını ve İran milletinin aynı şekilde güçlü bir şekilde direnişi ve mücadelesini sürdürdüğünü söyledi.

İran meclisinin sözkonusu yetkilisi ayrıca, İran,Küba ve diğer özgür ülkelerin Amerika’nın dünyadaki emperyalist siyasetlerine karşı birlik içinde olmaları ve  ortak mücadele etmesi gerektiğini bildirdi.

Sözkonusu görüşmede Küba’nın Tahran büyükelçisi de, İran ve Küba’nın inkılapçı halklar ve devletlerinin Amerikan emperyalizmi karşısında yılmaz mücadelesine işaretle,   bu mücadelenin düşmana boyun eğmeden devam edeceğini söyledi.

Kübalı yetkili, başta Venezuela olmak üzere dünyanın değişik yerlerinde yaşanan buhranlara da işaretle, ‘Amerika’nın emperyalist siyasetleri ve müdahaleleri her zaman dünyanın çeşitli yerlerinde buhranlara ve güvensizliklere neden olmuştur’ dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.