İran Bizi Yeryüzünden Silmek İstiyor.

  • 19 Ocak 2015
  • 2.498 kez görüntülendi.
İran Bizi Yeryüzünden Silmek İstiyor.

Japonya Başbakanı’nı konuk eden İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yaptığı konuşmada İran ve Kuzey Kore yönetimini “acımasız ve radikal diktatörlükler” diyerek eleştirdi.

     “İRAN VE KUZEY KORE ACIMASIZ”

Konuşmasında İran ve Kuzey Kore’ye değinen Netanyahu, “Hem İran hem de Kuzey Kore acımasız ve radikal diktatörlükler tarafından yönetilmektedir. Bu iki devlet komşularına karşı zorbaca ve tehditvari bir yaklaşım sergilerken, özellikle İran bizi yeryüzünden silmek istiyor” diye konuştu.

İki ülkenin “saldırgan askeri nükleer programlarına sahip olduğu” değerlendirmesinde bulunan Netanyahu, her iki devletin de nükleer silahlar geliştirerek, bunları balistik füzeler haline getirmeye çalıştığını öne sürdü.

      “KENDİMİZİ BARIŞ VE GÜVENLİĞE ADADIK” (!!)
Japonya Başbakanı Abe ve kendisinin, “barış ve güvenliğe kendilerini adadıklarını” iddia eden Netanyahu, şu ifadeleri kullandı:

“İsrail tüm komşularıyla barış içinde olmak istemektedir. Fakat biliyoruz ki bölgemizde, barış ve güvenlik birbirini tamamlayan iki kavram. Dolayısıyla, eğer bizi tehdit edenlere karşı kendimizi savunmazsak, barıştan söz edemeyiz. İsrail, toprağına ve vatandaşlarına yönelik terörü yaymak isteyenlere karşı kendini savunma hakkına sahiptir. UCM dahil, hiç kimse tarafından elimizin kolumuzun bağlanmasına izin vermeyeceğiz ve kendimizi her nerede olursa olsun, savunacağız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ibrahim yılmaz dedi ki:

    o bölgede İSRAİL diye bir ülke yok. Tepeden inme bir devletmi olur. Geçmişte orda yaşıyor olmaları birşeyi değiştirmez. israil kurulduğunda orda yahudi yok denecek kadar azdı. eğer öle düşüneceksek tüm medeniyetler ben eskiden orda yaşıyordum, efendim bu topraklar benim hakkım desin. BU tarihe ve bilime aykırıdır. Dağdan gelmiş bağdakini kovmaya çalışan israil. ortadoğuda fitne fesat çıkaran İSRAİL. iran haklı.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.