İran Büyük elçisinden Seyyid Ammar Hekim’e Ziyaret

  • 19 Kasım 2014
  • 886 kez görüntülendi.
İran Büyük elçisinden Seyyid Ammar Hekim’e Ziyaret

Irak İslam Yüksek Meclisi Başkanı İran’ın Bağdat büyükelçisi ile yaptığı görüşmede, Iraklı güçlerin IŞİD teröristlerini tek başına mağlup etmeye muktedir olduğunu bildirdi.

Irak İslam Yüksek Meclisi Başkanı Ammar Hekim, İran’ın Bağdat büyükelçisi Hasan Danaifer ile Bağdat’ta yaptığı görüşmede, ikili ilişkilerin geliştirilmesi yollarını ele alarak, iki ülke yetkililerinin karşılıklı ziyaretlerinin ikili ilişkilerin güçlendirilmesinde çok etkili olduğunu bildirdi.

Irak İslam Yüksek Meclisi tarafından konuyla ilgili yayınlanan bildiride, bu görüşmede İmam Hüseyin as.ın şehadetinin 40. günü Erbain törenlerinde ziyaretçilerin güven ve refahının korunması yönünde tarafların ortak önlem ve girişimleri ve güvenlik ve bilgi alışverişi konusunda işbirliği gibi konular üzerinde durulduğu belirtilmiştir.

Ammar Hekim ayrıca, Irak güçlerinin kendi ülkelerini savunma ve teröristleri bu ülke topraklarından çıkarma konusunda çok başarılı olduklarını, Bici, Carf’us Sahr ve Emerli bölgelerindeki operasyon ve başarıların bunun açık örneği olduğunu bildirdi.

İran elçisi de bu görüşmede Irak ordusu ve halk güçlerinin son başarılarını takdir ederek, İran İslam Cumhuriyetinin IŞİD terörizmine karşı mücadelede Irak hükümetinin yanında yer aldığını bildirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.