İran Devrim Muhafızları: ABD’nin Devrim Muhafızlarına düşmanlığı bitmeyecek türden

  • 06 Mayıs 2022
  • 153 kez görüntülendi.
İran Devrim Muhafızları: ABD’nin Devrim Muhafızlarına düşmanlığı bitmeyecek türden

İran Devrim Muhafızları Ordusu Başkomutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, ”İslam İnkılabı rehberinin belirttiği gibi kitle imha silahlarının İslam’da yeri yoktur. Bu söz, bir taktik değil İslam’ın talimatıdır” dedi.

Meşhed’de düzenlenen Ulusal Devrim Muhafızları Kur’an-ı Kerim Yarışmalarının kapanış töreninde konuşan Tümgeneral Selami, ”Kitle imha silahı kıyım aracı olarak kabul edilemez ve düşmanla mücadele için böyle bir mantık, İslam’ın reddettiği bir konudur” diye konuştu.

İslam İnkılabı rehberinin nükleer silah sahibi büyük güçlere karşı bu tür duruş sergilediğini ve Kur’an ayetlerine uymak için kitle imha silahını yasakladığını kaydeden Selami, ”Bunlar, Devrim Lideri Ayetullah Hamanei’nin Kur’an huzurunda yetiştiğinin göstergesidir” diye açıkladı.

General Selami, ”Devrim Muhafızları Ordusu’nun Kur’an’ın cilvesi ve koruyucu olması gerekiyor, aynen Devrim Muhafızları mensuplarının Allah yolunda adalet ve cihat eylemi yaptıkları gibi” diye ekledi.

Tümgeneral Selami, İran Devrim Muhafızları yaptırımlarının kaldırılmasını önlemek amacıyla ABD Senatosu’nun ikinci İran karşıtı tasarısının onaylanmasına atıfta bulunarak, “Amerikalıların Devrim Muhafızları’na karşı nefreti ve düşmanlıkları tamamen doğaldır” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.