İran Dışişleri Bakan Yardımcısı: İran ve Suudi Arabistan arasında görüşmeler başlamıştır

  • 13 Aralık 2015
  • 777 kez görüntülendi.
İran Dışişleri Bakan Yardımcısı: İran ve Suudi Arabistan arasında görüşmeler başlamıştır

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaşkavi, ikili ilişkiler ve bölgesel konularda İran ve Suudi Arabistan arasında görüşmelerin başladığını bildirdi.

El Alem Kanalı’nın ‘Min Tahran’ adlı programına katılan Dışişleri Bakan Yardımıcısı Hasan Kaşkavi, İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevat Zarif ile Suudi mevkidaşı Adil El Cubeyr arasında gerçekleşen görüşmenin iyi nitelikte olduğunu söyleyerek, “İran’ın Suudi Arabistan Büyükelçisi’nin Riyad’da bazı Suudi yetkililerle yaptığı görüşmeleri dikkate alarak, bölgesel konular ve ikili ilişkiler hususunda iki ülke arasında bir dizi görüşmelerin başladığını söyleyebiliriz” dedi.

İran Dışişleri Bakanı’nın Suudi mevkidaşıyla yaptığı görüşmeye işaret eden Kaşkavi, “Bu görüşmelerin İran ve Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerin artırılması için uygun şartların hazırlanmasına yardımcı olabileceğini umarım” diye ekledi.

Tahran-Riyad arasındaki ilişkilerin kesilmiş durumda olmadığını söyleyen Dışişleri Bakan Yardımcısı, “İki ülkenin büyükelçilikleri de karşılıklı olarak faaliyetine devam ediyor. Mina’daki acı verici facia zamanı bile iki ülke arasında görüşmeler oldu. Bu görüşmelerin sürdürülmesiyle ikili ilişkilerin eskisinden daha çok geliştirilmesini ümit ederim” açıklamasında bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.