İran Dışişleri Bakanı: Yaptırımları etkisiz hale getirme ve iptal etme çabaları sürüyor

  • 28 Eylül 2022
  • 30 kez görüntülendi.
İran Dışişleri Bakanı: Yaptırımları etkisiz hale getirme ve iptal etme çabaları sürüyor

İran Dışişleri Bakanı, İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik baskıcı yaptırımların iptaline yönelik çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 77. oturumuna katılmak üzere New York’a giden İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emirabdullahian, Instagram sayfasında yaptığı açıklamada, ziyareti ve yapılan görüşmeleri anlatan bir haberde, İran İslam Cumhuriyetinin iyi, güçlü ve kalıcı bir anlaşmadan yana olduğunu belirtti.

Emirbdullahian, New York’a yaptığı birkaç günlük gezi sırasında, toplantılara katılmanın yanı sıra, 42 dışişleri bakanı ve Genel Sekreter ve diğer üst düzey yetkililer de dahil olmak üzere farklı ülkelerden üst düzey yetkililerle bir araya geldiğini ve görüştüğünü kaydetti.

Emirabdullahian, farklı ülke yetkilileriyle görüşülerek ve uluslararası forumlara katılarak, bölgedeki ve dünyadaki mevcut durumu alışılmışın dışında gerçekçi bir şekilde tanımlayarak diyalog taraflarına doğru analizi aktarmaya çalışıldığını söyledi.

İran dışişleri bakanı ayrıca farklı ülke yetkilileriyle yaptığı görüşmelerde, İran İslam Cumhuriyeti’nin terörle mücadeledeki rolünden ve çalkantılı bir bölgede bir istikrar adası olarak İran’ın önemli konumundan bahsettiklerini sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.