İran Dışişleri Sözcüsü: İslam ülkelerinin işgalci Kudüs rejimiyle herhangi bir uzlaşmaya varması, siyasi akıldan uzaktır!

  • 06 Eylül 2023
  • 19 kez görüntülendi.
İran Dışişleri Sözcüsü: İslam ülkelerinin işgalci Kudüs rejimiyle herhangi bir uzlaşmaya varması, siyasi akıldan uzaktır!

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Siyonist rejimin Maname Büyükelçiliğinin binasının açılışına ilişkin İslam devletlerinin cani Siyonist liderlerin elini sıkarak biraz uzlaşmacı bir tavır sergilemesi, Filistin ulusunun kendi topraklarının özgürlüğüne yönelik ülküsünde bir sorun oluşturmayacağını söyledi.

İranpress haber ajansının bildirdiğine göre sözcü Nasır Kenani, Siyonist rejimin dışişleri bakanının Bahreyn ziyaretine ilişkin şunları söyledi:

“Siyonist rejim, derin ve giderek büyüyen iç kriz ve bu rejimin Filistinlilere karşı işlediği günlük cinayetlere ilişkin uluslararası ve insan hakları çevreleri ve forumlarından gelen muhalefet ve eleştirilerin yayılması nedeniyle zayıflık, yozlaşma ve çöküş durumundadır. İslam ülkelerinin işgalci Kudüs rejimiyle herhangi bir uzlaşmaya varması, siyasi akıldan uzak olup, bu ülkelerin Filistin milletinin devredilemez haklarını destekleme yönündeki insani, ahlaki ve uluslararası sorumluluklarına aykırıdır.”

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü şunları kaydetti:

“İslam devletlerinin Siyonist cani liderlerinin elini sıkarak küçük bir uzlaşmacı davranış sergilemesi, Filistin halkının topraklarını Siyonist cinayetkarların pençesinden kurtarma kararlılığında bir sorun yaratmayacak ve kesin çöküş tehlikesi yaşayan sallantılı Siyonist rejimini bu tehlikeden kurtaramayacaktır.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.