İran eski savunma bakanı: İslam İnkılabı, İslam’ı uluslararası arena denklemlerine soktu

  • 29 Ekim 2015
  • 774 kez görüntülendi.
İran eski savunma bakanı: İslam İnkılabı, İslam’ı uluslararası arena denklemlerine soktu

İran Savunma eski Bakanı General Vahidi, Hemedan şehrinde yaptığı konuşmada İran’ın yalnız başına tekfirci terör örgütlerine karşı direnip mücadele ettiğinin altını çizdi.

IŞİD’in Bağdat’ı bile almaya çok yaklaştığına işaret eden General Vahidi, bu örgütün Bağdat’ı ele geçirememesinin tek sebebinin İran’ın devreye girip bu örgütü geri püskürtmesi olduğunu dile getirdi.

Bir adı meçhul şehidi anısına düzenlenen törende konuşan General Vahidi, İslam İnkılabı’nın bölgedeki etkinliğine ve oynadığı rola da değindi.

İslam İnkılabı’nın şehitlerin gölgesinde filizlendiğini kaydeden General Vahidi, Batı uygarlığının sadece tekonloji odaklı olduğunu ve maddi işlere meşgul olduğunu, bu yüzden de iradesiz bir varlık gibi hareket ettiğini vurguladı.

General Vahidi, “Modern Cahiliyet de adlandırabileceğimiz bu uygarlık birçok insanı bataklığa sürükledi, oysa İslam, maneviyat ve insaniyet taşıyıcı bir dindir” diye konuştu.

İslam İnkılabı söyleminin birçok ülkeye meydan okuduğuna işaret eden Genral Vahidi “Bugün bir hayli küçük ülke istikbara bağlanmışlar ancak İslam İnkılabı, İslam’ı uluslararası arena denklemlerine soktu” diye açıkladı.

İslam’ın şuan lehitlerin kanı sayesinde çok yükseklere ulaştığını ve tekfircilerin karşısındaki tek gücün İran olduğunu belirten General Vahidi “IŞİD, Bağdat’ı almanın eşiğindeydi. Bu sırada yalnız İran devreye girerek terör örgütünü püskürttü” açıklamasında bulundu.

Suudi Arabistan’ın Yemen’de vekaleten savaş başlattığını da aktaran General Vahidi, İran’ın Yemen, Irak ve Suriye’de doğrudan askeri müdahale yapmadığını ve Batı’yı Nükleer Müzakereler’de kendi isteklerini kabul ettirmeye mecbur bıraktığını kaydetti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.