İran genel kurmay başkanı: Düşmanlar zilletten başka sonuç alamazlar

  • 16 Ekim 2019
  • 713 kez görüntülendi.
İran genel kurmay başkanı: Düşmanlar zilletten başka sonuç alamazlar

İran genel kurmay başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, düşmanların İslami İran’ın güvenliğini savunanların pususuna ve zillete düşmekten başka sonları olamayacaklarını söyledi.

Tümgeneral Muhammed Bakıri, dün İran Devrim Muhafızları Ordusu İstihbarat Kurumu’nun  İran dışında İslam inkılabı aleyhinde sosyal paylaşım kanalıyla faaliyet  gösteren Amednews sitesinin elebaşını  çok ustaca yakalama ve İran’a getirme operasyonunu takdir ederken, devrim muhafızları istihbarat kuruluşunun bu ustaca girişimi başta ABD casusluk kurumu olmak üzere siyonist İsrail, Fransa ve diğer batı Avrupa ülkelerine İran İstihbaratının gücünü gösterdiğini söyledi.

Tümgeneral  Bakıri, bu girişimin İran istihbarat alanındaki başarılı bir kazanımı, İranlıların gururlanmasına ve diğer taraftan İran içinde ve dışında İslam inkılabı düşmanlarının korkularına neden olduğunu söyledi.

İran Devrim Muhafızları Ordusu geçen pazartesi günü yayınladığı bildiride, İslam inkılabı aleyhinde faaliyet gösteren Amednews sitesinin elebaşı Ruhullah Zem’in bir istihbarat çalışması sonucu tutuklandığını duyurmuştu.

İran devrim muhafızları, bu operasyonu, düşmanlara ait casusluk servislerinin yenilgisi ve onların şaşkınlıklarına ve istihbarat kurumunun gücünün ispatına neden olduğunu bildirdi. /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.