İran hükümeti ABD’nin yaptırımları karşısında üretim sektörüne destek vermeye devam edecek

  • 18 Aralık 2018
  • 913 kez görüntülendi.
İran hükümeti ABD’nin yaptırımları karşısında üretim sektörüne destek vermeye devam edecek

İran cumhurbaşkanı 1. yardımcısı İshak Cihangiri, Amerika’nın İran’a yönelik yaptırımlardan hedefinin bir bölümünün üretim sektörü ve ekonomiye zarar vermek olduğunu söyledi.

Cihangiri, dün Direniş Ekonomisi Komutanlığı Kurumu oturumunda yaptığı açıklamada, Amerika’nın yaptırımlarının hedefindeki en önemli sanayilerden birinin otomotiv sektörü olduğunu belirterek, ‘İran hükümetinin halihazırda en önemli önceliklerinden birinin Amerika’nın bu zalimce siyasetlerine karşı  üretici ve sanayici desteklemektir’ dedi.

İran cumhurbaşkanı yardımcısı, Amerika’nın İran aleyhindeki yaptırımlarının işsizliğin artması, üretim sektörüne darbe gibi girişimlerle halkın İran İslam Cumhuriyetine yönelik memnuniyetsizliğin sağlanması için yapıldığını ama ABD’nin bu hedeflerini gerçekleştiremeyeceğini söyledi.

Cihangiri, batı medyasının dünyadaki sosyal gelişmeler karşısındaki iki yüzlü ve çifte standart tutumunu da eleştirerek, ‘batı medyası İran’da bazı itirazları abartarak verirken, Fransa ve diğer Avrupa ülkelerindeki büyük protesto gösterilerini ise cılız gösteriyor veya vermiyor’ dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.