İran İçişleri bakanı: İran’da uyuşturucu kullanımı dünya normlarının altında

  • 14 Aralık 2015
  • 877 kez görüntülendi.
İran İçişleri bakanı: İran’da uyuşturucu kullanımı dünya normlarının altında
İran İslam Cumhuriyeti İçişleri bakanı, İran’da uyuşturucu yayılması ve alışkanlığının dünya normlaranının %4 altında olduğunu bildirdi.

İRNA’nın bildirdiğine göre dün İran’da uyuşturucu müptela sayısının arttığına dair yaptığı açıklamada bu konuyu dile getiren İran İslam Cumhuriyeti İçişleri bakanı Abdurrıza Rahmani Fazli, uyuşturucu madde özellikle sentetik uyuşturucuların artık geleneksel uyuşturucuların yerini aldığını ve uyuşturucunun artmasının sebeplerinden birinin de bu mesele olduğunu belirterek, İran hükümetinin 6. Kalkınma Planında, İslam İnkılabı rehberi tarafından açıklanan genel siyasetler ışığında yıllık %5 olmak üzere 6. kalkınma planı boyunca toplam %25 oranında uyuşturucu müptelalarının sayısını azaltmayı planladığını söyledi.

Uyuşturucu madde kaçakçılığı ile ilgili düzenlenen Viyana oturumuna da değinen İran İslam Cumhuriyeti İçişleri bakanı, BM Teşkilatı uyuşturucu ile mücadele koordinatörünün daveti üzerine kendisinin Viyana’ya gittiğini ve uyuşturucu ile mücadele alanında İran ile BM arasında bir anlaşma metninin imzalanacağını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.