İran İslami Şura Meclisi’nden Müzakerelerle İlgili Ortak Açıklama.

  • 15 Mart 2015
  • 666 kez görüntülendi.
İran İslami Şura Meclisi’nden Müzakerelerle İlgili Ortak Açıklama.

226 İranlı vekil, ortak bir açıklama yaparak, İran aleyhindeki bütün yaptırımların iptal edilmesine ve ABD’nin hilelerine karşı İranlı müzakereci heyetin uyanık olmasına vurgu yaptı.

İslami Şura Meclisi Nükleer Komite Başkanı İbrahim Karhanei Fars Haber Ajansına yaptığı açıklamada, 226 milletvekilinin nükleer müzakerelerle ilgili bir bildirinin altını imzaladığını duyurdu.

Bildiride, İran halkının sultacılara karşı 36 yıl direniş ve mukavemetinin ürünü olan İran İslam Cumhuriyeti’nin iktidarının korunmasına vurgu yapıldı.

Karhanei sözlerinin devamında, bildiride, İran’ın nükleer hakkı ve kazanımlarının korunması, ABD ve müttefiklerinin hile ve aşırı taleplerine karşı uyanık olunması gerektiğine vurgu yapıldığını söyledi.

İslami Şura Meclisi üyeleri, ayrıca bütün yaptırımların iptali, İran halkının nükleer haklarının tamamen tahakkuku ve anlaşma için yaptırım gücüne vurgu yaptı.

Bildirinin başka bölümünde, İslami Şura Meclisi üyeleri, İran’ın nükleer müzakereci heyetinden, ABD’nin her türlü hilesine karşı uyanık olmasını istiyor, İslam İnkılabı Rehberi’nin ABD’nin hileleriyle ilgili vurgu ve endişelerine vurgu yapılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.