İran Kudüs ve İntifada Merkezi Başkanı: Filistin Davası Her Şeyin Başında Gelir

  • 08 Temmuz 2015
  • 1.071 kez görüntülendi.
İran Kudüs ve İntifada Merkezi Başkanı: Filistin Davası Her Şeyin Başında Gelir

İran Kudüs ve İntifada Merkezi Başkanı Ramazan Şerif, İran’da ve dünyada yapılacak Kudüs günü ile ilgili bilgi vermek için basın toplantısı düzenledi.

Yurt içinden 800, yurt dışından 100 muhabirin katılacağı bu yılki Kudüs günü yürüyüşünün önemine vurgu yapan Ramazan Şerif, “Bölgedeki tüm çabaların hedefi, Kudüs’ün gerçek savunucuları olan direniş hattını kırmaktır” açıklamasında bulundu.

Kudüs gününde ümmetin ortak düşmanı olarak Amerika ve Siyonistleri bildiklerini yeniden haykıracaklarını belirten Şerif, İslam ülkelerinde özellikle Irak, Suriye ve Yemen’de olanların Filistin davasının her şeyin başında geldiği gerçeğini unutturmayacağını söyledi.

Bölgede gelişen olayların Siyonistlerin lehine işlediğini, zulümlerini devam ettirme ümitlerini çoğalttığını belirten Ramazan Şerif “Fakat onlar kendi elleriyle yaptıkları duvarların ardında hapis kaldılar ve “Nil’den Fırat’a” projeleri asla gerçekleşmeyecek” ifadesini kullandı.

Siyonistlerin Kudüs gününde İslam ülkelerinde Müslümanlar arasında fitne sokarak Kudüs Günü yürüyüşüne gölge düşürmek isteyebileceğini de belirten Ramazan Şerif, tekfirci düşünceye sahip IŞİD terör örgütünün de bu Siyonist hedefe hizmet için kurulduğunu belirtti.

İran İslam Cumhuriyetinin kurucusu ve İslam Devriminin önderi İmam Humeyni’nin (r.a) emriyle düzenlenen ‘Dünya Kudüs Günü’ yürüyüşlerine İran’da ve dünyanın değişik yerlerinde her sene milyonlarca kişi katılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.