İran Mustazaflar Kurumu Başkanı: Bizim bütün şehitlerimizin kanının dökülmesinin sorumlusu Amerika’dır

  • 19 Ekim 2015
  • 739 kez görüntülendi.
İran Mustazaflar Kurumu Başkanı: Bizim bütün şehitlerimizin kanının dökülmesinin sorumlusu Amerika’dır

İran Mustazaflar Besiç Kurumu Başkanı “Bizim bütün şehitlerimizin kanının dökülmesinin sorumlusu Amerika’dır” dedi.

İki adsız şehidin cenaze töreninde konuşan İran Mustazaflar Besiç Kurumu Başkanı Tuğgeneral Nakdi, İran şehitlerinin kanının akmasının sorumlusunun Amerika olduğunu dile getirdi.

İmam Hüseyin’in şehadete varması ile bu ülkenin gençlerine cihat alanına gitmeyi öğrettiğinin altını çizen Tuğgeneral Nakdi “Bugün şehitlerin kanlarının akmasının neticesinde büyük güçler ve onların medyası rezil olmuştur” diye konuştu.

Şehitlerin düşmandan korkmama ve cihat ve şehadet silahına kuşanma mesajı ilettiklerini ifade eden Tuğgeneral Nakdi, düşmanların bu stratejik silahı ellerinden almaya çalıştıklarını ve bunun için elinden geleni yaptıklarını kaydetti.

İmam Hüseyin yolunun sonsuz saygınlık yolu olduğunu ve İran halkının bu yolu gururla sürdürdüğünü belirten Tuğgeneral Nakdi “Biz Amerika’yı bütün şehitlerimizin kanının akmasına neden olduğu için yerinde oturtmasını biliriz” açıklamasında bulundu.

Tekfircilerin Amerika kılavuzluğunda müslümanları ayrıştırmaya çalıştıklarına işaret eden Tuğgeneral Nakdi “Gençlerimizin şehitlerin cenaze töreninde bulunması Velayeti Fakih ile biat etmelerinin bir göstergesidir” diye açıkladı.

Tuğgeneral Nakdi’den sonra Mustazaflar Besiç Kurumu’na bağlı Şehit Mutahhari Üniversitesi Başkanı General Cemşidi de bir konuşma yaptı. General Cemşidi yaptığı konuşmada “Şehitler İslam, İnkılap, İmam Humeyni ve şehitlerin ülkülerinin öğrenciler tarafından savunulması için kanlarını akıttı” dedi.

Bugün de İmam Hüseyin’in döneminde olduğu gibi bazılarının gençlerin inançlarını sulandırmaya çalıştıklarını da dile getiren General Cemşidi “Bizim kılıçlarımız düşman ile mücadele için hazır ve biz istikbarın güneşinin sönmesine kadar direnişe devam edeceğiz” diye ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.