İran: Şeyh Namr’ın idam kararını kınıyoruz

  • 02 Aralık 2015
  • 859 kez görüntülendi.
İran: Şeyh Namr’ın idam kararını kınıyoruz
Dünya mustazafları rehberi İmam Ayetullah Seyyid Ali Hamenei’nin uluslararası işler yardımcısı, Al-ı Suud rejiminin, Arabistanlı mücadeleci din adamı ile ilgili idam kararını kınadı.
Fars haber ajansının bildirdiğine göre Ali Ekber Velayeti dün Lübnan’da “Tecem’u el-Ulema el-Müslimin” toplantısında yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan’ın din alimleri ve bu cümleden din alimi ve mücadeleci Şeyh Nemr Bakır Nemr hakkında mantıksız ve adaletsiz hükümler vermesini kınarken, İslam alimlerinin de bu kararı kınamaları ve Şeyh Nemr’in de serbest kalması gerektiğini söyledi.
Ali Ekber Velayeti din alimlerinin, İslami hükümet ve İslam adı ile mazlum ve günahsız insanlara karşı cinayet işleyen teröristler, radikal ve tekfirci akımların bölgedeki cinayetlerinin tanıtılmasında rollerinin çok önemli olduğunu belirtti.
Velayeti, maalesef batılıların kendi medya gruplarında İslam’dan şiddet yanlısı bir çehre çizmek için büyük bir ilgi ile tekfircilerin cinayetlerine yer verdiğini ve hatta onlara destek bile verdiklerini belirtti.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.