İran Suriye ile eğitim alanında işbirliği yapıyor

  • 06 Kasım 2015
  • 760 kez görüntülendi.
İran Suriye ile eğitim alanında işbirliği yapıyor

İran Bilim, Araştırma ve Teknoloji Bakanı Ferhadi, İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye ile eğitim alanında işbirliği yapmaya hazır olduğunu ifade etti.
İran Bilim, Araştırma ve Teknoloji Bakanı Muhammed Ferhadi, Suriye Eğitim Bakanı Hizvan Alvarez ile, Paris’te UNESCO Konferansı’nın kulisinde yaptığı görüşmede, iki millet arasındaki kültürel ve doğal ilişkilere işaretle, İran’ın Suriyeli öğrencileri özellikle enerji alanında eğitmeye ve burs vermeye hazır olduğunu kaydetti.
Suriye Eğitim Bakanı da görüşmede, İran İslam Cumhuriyeti’nin dünya için bir model haline geldiğini, bütün sorunlar karşısında sahip olduğu büyük gücüyle halk ve ülkesini yönettiğini kaydetti.
Suriye Eğitim Bakanı, İran’ın bütün yaptırımlara rağmen, bilimden en iyi şekilde yararlandığını ve bütün yaptırım ve engeller karşısında direniş konusunda kendine ögzü model haline gelen tek örnek olduğunu ifade etti.
İran Bilim, Araştırma ve Teknoloji Bakanı, Kuveyt’in UNESCO’daki temsilcisi ile de bir araya geldi, görüşmede İranlı bakan iki ülke arasında bilim ve eğitim alanında işbirliğinin geliştirilmesine vurgu yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com