İran, Suriye’de dört şehit daha verdi

  • 25 Ekim 2015
  • 846 kez görüntülendi.
İran, Suriye’de dört şehit daha verdi

İran İslam Devrim Muhafızları Halkla İlişkiler Sorumlusu, İran’ın Suriye’de dört şehit daha verdiğinin haberini verdi.

Sepah News’un haberine göre, İslam Devrim Muhafızları Halkla İlişkiler Sorumlusu General Ramazan Şerif, askeri danışman olarak ve kutsal mekanları korumak amacıyla Suriye’de bulunan dört Devrim Muhafızları askeri şehit düştüğünün haberini verdi.

General Şerif, Suriye ordusunun ülkenin çeşitli bölgelerinde son zamanlarda elde ettiiği zaferlerin yanısıara İslami direniş cephesinin tekfirci teröristlerle yaptığı mücadeleler doğrultusunda İran’ın askeri danışmanlarının Suriye’deki varlığında artış meydana geldiğini konuşmasına ekledi.

İslam Devrim Muhafızları Halkla İlişkiler Sorumlusu, Tasua ve Aşura günleriyle eş zamanlı olarak Mustafa Sedrzadeh, Seyyid Milad Mustafavi, Abdullah Bakeri, ve Emin Kerimi adlı dört askeri danışman görev sırasında Suriye’de şehit düştüğünü kaydetti.

En son, İran’ın Devrim Muhafızları Ordusu’nda görevli Albay Farshad Hasunizade ve Albay Hamid Muhtarband’ın Suriye’de tekfirci teröristler tarafından şehit edilmişti.

Ayrıca, İran’ın Devrim Muhafızları Ordusu’nda görevli Tuğgeneral Hüseyin Hemedani’nin DAEŞ militanları tarafından danışmanlık görevi için bulunduğu Halep yakınlarında şehit edildiği bildirilmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.