İran ve ABD Dışişleri Bakan Yardımcıları Görüştü…

  • 15 Aralık 2014
  • 826 kez görüntülendi.
İran ve ABD Dışişleri Bakan Yardımcıları Görüştü…

İran ve ABD Dışişleri Bakan yardımcıları, bugün Cenevre’de nihai nükleer anlaşma önündeki sorunları halletmek amacıyla bir araya geldi.

Fars Haber Ajansının verdiği habere göre, İran Dışişleri Bakan Yardımcıları Abbas Irakçi ve Mecit Taht Revançi ile ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman, yerel saatle öğle vakti, Viyana’da bir araya geldi. Cenevre bundan önce iki kez İran ve ABD dışişleri bakan yardımcılarının görüşmelerine ve bir kez de AB’nin Eski Dış Siyaset Yüksek Temsilcisi Ashton’un Yardımsı Helga Schmid’in katıldığı 3’lü müzakerelere ev sahipliği yapmıştı.

Irakçı, İran ve ABD Dışişleri Bakanları Muhammed Cevad Zarif ve John Kerry yardımcılarının görüşmeleri ardından yaptığı açıklama, bu müzakereleri iyi ve yararlı olarak nitelemişti.

İran nükleer müzakereci heyeti, Cenevre’de 5+1 grubunun diğer üyeleriyle de bir araya gelecek. İran ile Fransız heyeti yarın ikili müzakere kapsamında bir araya gelecek.

İran ile 5+1 grubu 24 Kasım’a kadar belirlenen sürede nihai anlaşmaya varamadıkları için müzakere süresini 7 ay daha uzattı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.