İran ve Fransız yetkililer arasında su ve iklim değişikliği ele alındı

  • 13 Aralık 2015
  • 1.236 kez görüntülendi.
İran ve Fransız yetkililer arasında su ve iklim değişikliği ele alındı

İran cumhurbaşkanı yardımcısı ve Çevre Kurumu Başkanı Masume İbtikar, Paris’te Uluslararası İklim Konferansı’nda ortak karar alınmasını temenni etti.

İbtikar, dün gece Fransa dışişleri bakanı ve Uluslararası İklim Konferansı başkanı Loran Fabius ile yaptığı telefon görüşmesinde, sözkonusu konferansta iklim değişikliğinden önemli zarar gören İran gibi ülkelerin durumlarının ele alınması ve bölgede geçmişteki savaşların etkilerinin göz önünde tutulması temennisini dile getirdi.

İran cumhurbaşkanı yardımcısı, su ve iklim değişikliğiyle ilgili yapılan ve uzun süren karmaşık müzakerelere ve Paris’te bu konuda varılan anlaşma tasarısına da temasla; bu metnin kalkınmakta olan ülkelerin genel olarak isteklerini dikkate alması ve dünyanın iklimini olumsuz yönde etkileyecek unsurların önünü almasını temenni etti.

Söz konusu telefon görüşmesinde Fransa dışişleri bakanı Fabius da, kalkınmakta olan ülkelerin kaygılarını ve taleplerini büyük ölçüde dikkate aldıklarını belirterek, İran heyetinin konferanstaki çabaları ve katkılarına da teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.