İran ve Rusya’dan teröristlere yönelik operasyonların devamına vurgu

  • 12 Nisan 2017
  • 1.167 kez görüntülendi.
İran ve Rusya’dan teröristlere yönelik operasyonların devamına vurgu

İran ve Rusya savunma bakanları, yaptıkları telefon görüşmesinde, Suriye çatışma meydanlarında son gelişmeleri ele alırlarken, teröristlere yönelik ezici operasyonların devamına vurgu yaptılar.

İRNA’nın haberine göre, İran savunma bakanı tuğgeneral Hüseyin Dehkan,  dün Rus meslektaşı Sergey Şoygu ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, Amerika’nın Suriye’ye tecavüze yönelik füze saldırısına işaretle, sözkonusu saldırının, Suriye’de ağır yenilgi alan teröristlerin moralinin arttırılması amacıyla düzenlendiğini söyledi.

İran savunma bakanı, Amerika’nın  bölgede teröristlerin yenilgilerini telafi için kuşkulu ve tehlikeli senaryoları Suriye meşru hükümeti aleyhinde ve de bölgede askeri varlığını haklı gösterme amacıyla  saldırıda bulunduğunu belirterek; ”Amerika’nın yeni yöneticileri bu saldırıyla teröristlere karşı savaşmadıkları gibi aksine teröristlerin moralini arttırmak ve onlara destek vermek için böyle bir girişimde bulunmuşlardır’ dedi.

Rusya savunma bakanı da, sözkonusu telefon görüşmesinde, Suriye halkı ve ordu birliklerinin  teröristlere yönelik operasyonlarının daha da güçlü bir şekilde devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Şoygu, Rusya olarak  teröristleri yok edici ve onlara ve de hamilerine karşı askeri ve siyasi açından ağır darbe indirici her türlü  potansiyelden  yararlanacaklarını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.