İran Yahudileri lideri: ABD barış ve huzur istemiyor

  • 23 Temmuz 2019
  • 1.355 kez görüntülendi.
İran Yahudileri lideri: ABD barış ve huzur istemiyor

İran Yahudileri dini lideri Haham “Yunes Hemami Lalezar”, ‘Eğer dünyada adalete dayalı bir sistem olsaydı İran aleyhindeki yaptırımların Amerika aleyhinde olması gerekirdi, çünkü ABD nükleer anlaşmayı çiğnemiştir’ dedi.

İran Yahudileri dini lideri, dün muhabirimize yaptığı açıklamada, Amerika’nın barış ve huzurdan yana olmadığını belirterek, Amerika’nın İran aleyhindeki zalimce ve adaletsiz yaptırımlarının ‘İran toplumunu hedef aldığını zira bu yaptırımların hastaları da hedef aldığı bunun en bariz örneğinin İran’a yönelik ilaç satımının ABD tarafından başka ülkelere baskı yapılarak engellenmesi olduğunu’ gösterdi.

Haham Yunes Hemami Lalezar, Amerika’nın altına imza attığı nükleer anlaşmadan çıkarak uluslararası bir anlaşmayı çiğnediğine de işaretle, ”baskı altında görüşme olmaz ve Amerika’nın sürdürmekte olduğu ve seçtiği yolun sonu yok’ dedi.

İran Yahudileri dini lideri, ‘İran’ın nükleer anlaşma çerçevesinde kendi hakkını savunduğunu ama Amerika’nın terörizm ve iktisadi savaşla İran’a çok yönlü baskı yaptığını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.