İran’ın Ehl-i Sünnet Cuma Hatibi Molla Kadir Kadiri: İran’da Oluşan Vahdet Ortamını Rehber Hamaney’in Varlığına Borçluyuz…

  • 25 Kasım 2014
  • 1.441 kez görüntülendi.
İran’ın Ehl-i Sünnet Cuma Hatibi Molla Kadir Kadiri: İran’da Oluşan Vahdet Ortamını Rehber Hamaney’in Varlığına Borçluyuz…

İran’ın Ehl-i Sünnet Cuma Hatibi Molla Kadir Kadiri, İran’da huzuru ve Şii Sünni, tüm alimlerin birlikteliğini, Rehber Hamanei’nin varlığına borçlu olduklarını vurguladı.
İran’ın Kum kentinde gerçekleştirilen Uluslararası “İslam Alimlerinin Aşırı Radikal Dini Oluşumlara Bakışı” Konferansı’nda konuşan Molla Kadiri, burada toplanan ulemanın İslam dini rahmet dini ve Peygamberi de alemlere rahmet olduğunu ilan etmek istediğini belirtti.

Bugün Irak’ta IŞİD adı altında savaşanların Sünni gençler olduğunu belirten Molla Kadiri, IŞİD korku, dehşet ve radikal düşüncelerle Irak’a girdiğini, Cuma namazları IŞİD’i ifşa etmekte etkili olabileceğini kaydetti.

Bölgede İslamî uyanış başladıktan sonra Amerika ve müttefikleri bu düşüncenin gelişmesini istemediğini belirten Molla Kadiri, İran’da huzuru ve Şii Sünni, tüm alimlerin birlikteliğini, Rehber Hamanei’nin varlığına borçlu olduklarını vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.