İran’ın Irak büyükelçisinden ülke temsilcilerine anti-Siyonist yasayı çıkardıkları için tebrik

  • 28 Mayıs 2022
  • 26 kez görüntülendi.
İran’ın Irak büyükelçisinden ülke temsilcilerine anti-Siyonist yasayı çıkardıkları için tebrik

İran’ın Irak büyükelçisi, parlamento üyelerini işgalci Siyonist rejimle ilişkilerin normalleştirilmesini suç sayan bir yasayı kabul ettikleri için takdir etti.

Irak parlamentosu 26 Mayıs Perşembe günü, Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesini yasaklayan bir yasa tasarısını onayladı.
Bu kanunun en önemli maddelerinden biri, Siyonist rejim İsrail ile her türlü siyasi, güvenlik, ekonomik, teknik, kültürel, sportif ve bilimsel işbirliğinin her ne ad altında olursa olsun suç sayılmasıdır.
Habere göre, yasayla ilgili nihai oylama öncesinde Iraklı milletvekilleri önce yasanın başlığını değiştirerek, “Siyonist rejimle ilişkilerin normalleştirilmesine yönelik Suçlama Yasası” başlığı altında oy kullandı.
İranlı Öğrenciler Haber Ajansı’na (ISNA) göre, İran İslam Cumhuriyeti’nin Irak Büyükelçisi Muhammed Kazım el-Sadık, Cuma günü Irak parlamentosunda Irak halkına “normalleşmeyi suçlayan tarihi yasa” konusundaki oylamaları üzerine attığı tweette, Irak halkının İslam Ümmeti’nin hassas konularındaki gururlu ve cesur duruşlarının takdire şayan olduğunu bildirdi./

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com