Irkçı İsrail’in Kudüs’te iki yeni projesi konusunda uyarı

  • 22 Haziran 2016
  • 691 kez görüntülendi.
Irkçı İsrail’in Kudüs’te iki yeni projesi konusunda uyarı

Kudüs’ü destekleme İslami-Hristiyan komitesi sekreteri Hanna İsa, siyonist İsrail’in Kudüs’le ilgili iki yeni projesi konusunda uyarıda bulundu.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin haberine göre, Hanna İsa, dün yaptığı açıklamada, terör rejimi İsrail’in Mescidi Aksa’da tünel ve kazı çalışmalarının aslında Kudüs kentinin mukaddesatlarına karşı açık bir savaş ilanı olduğunu söyledi.

Filistinli yetkili, ırkçı İsrail’in Kudüs kenti genelinde tünel ve kazı çalışmaları ve siyonist site çalışmalarıyla bu kenti adeta Yahudilerin kentine dönüştürdüğünü belirterek siyonist rejimin bu tünel ve kazı çalışmalarından hedefinin bu kentin İslami Arap görünümü ve eserlerini ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.

Hanna İsa, başta İslam İşbirliği Teşkilatı olmak üzere BM ve uluslararası toplumdan siyonist rejime karşı ortak tutum koymalarını istedi.

(Birleşmiş Milletler Sözcüsü Stephane Dujarric, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun’un önümüzdeki hafta İsrail, Batı Yaka ve Gazze Şeridi’ni kapsayacak iki günlük bir ziyaret gerçekleştireceğini açıkladı.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com