İşçiler Taşerona Göz Yummadılar Ve Kazandılar…

  • 11 Mart 2015
  • 504 kez görüntülendi.
İşçiler Taşerona Göz Yummadılar Ve Kazandılar…

Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı beldesinde bir süre önce özelleştirilen termik santralin temizlik işinde çalışan taşeron firma işçileri, maaşlarının düşürülmesi yönündeki kararın patron tarafından geri alınması üzerine iş bırakma eylemine son verdi.

Termik santralin özelleşmesinin ardından çalıştıkları taşeron firmanın maaşlarını yüzde 30 civarında düşürdüğü iddiasıyla dün eyleme başlayan 135 temizlik işçisine, bugün eşleri ve çocukları da santralin önüne gelerek destek verdi. Santral önünde bekleyişini sürdüren işçiler, Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün’ün araya girmesi üzerine taşeron firma yetkilileriyle görüşmek üzere aralarından temsilci seçti.

Görüşmeler sonrasında işçiler talep ettikleri bin 350 lira ücretin yanı sıra yol ve yemek haklarını geri kazandı. Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, gazetecilere yaptığı açıklamada, görüşmelerden olumlu sonuç aldıklarını, bu nedenle de işçilerin eylemlerini sona erdirdiğini dile getirdi. ”İşçilerin talepleri bin 350 lira maaşın yanı sıra yol ve yemek haklarının olmasıydı.Toplumsal bir mutabakat sağladık. Arkadaşlarımız işe başlayacaklar.” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.