İşel Hapishanesine Yerleştirilen Yeni Elektronik Cihazlar Filistinli Esirlerin Sağlıklarına Zarar Veriyor…

  • 24 Aralık 2014
  • 873 kez görüntülendi.
İşel Hapishanesine Yerleştirilen Yeni Elektronik Cihazlar Filistinli Esirlerin Sağlıklarına Zarar Veriyor…

Filistin Esirler Kulübü’nün verdiği bilgilere göre İşel hapishanesi yönetimi esirlerin sağlıklarına zarar veren ve baş ağrısına neden olan yeni elektronik cihazlar yerleştirdi.

Filistin Esirler Kulübü avukatı gerçekleştirdiği son ziyaretten sonra yaptığı açıklamada kış şartlarının hâkim olmasına rağmen cezaevi yönetiminin henüz esirlerin kışlık giyeceklerini ve yatak malzemelerini de temin etmediğini bundan dolayı şiddetli soğukta büyük sıkıntı çektiklerini dile getirdi.

İşgal rejiminin sürekli yeni tutuklamalar yapması sebebiyle cezaevlerinde tutulan insan sayısının artmasına rağmen gerekli ihtiyaç malzemelerinin sayıya göre verilmemesi de esirlerin sıkıntılarının artmasına neden oluyor.

Avukat yaptığı açıklamada esirlerin aynı zamanda cezaevi içinde kendilerine yönelik cezalandırma uygulamalarının devam etmesinden ve sürekli koğuşlar arasında dolaştırılmaktan da şikâyetçi oldular. Esirler, geçtiğimiz Haziran ayından bu yana kendilerine sistematik bir şekilde uygulanan cezalandırmaların devam ettiğini ve bu amaçla kantin ziyaretlerinin kısıtlandığını, Filistin televizyonlarını seyretmelerinin engellendiğini ifade ettiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.