İşgal Güçleri Batı Yaka ve Gazze Sınırında İki Kişiyi Yarladı

  • 22 Ekim 2016
  • 1.031 kez görüntülendi.
İşgal Güçleri Batı Yaka ve Gazze Sınırında İki Kişiyi Yarladı

Siyonist işgal rejiminin Filistin topraklarında sürdürdüğü yerleşim birimi inşasını ve ırkçı ayırım duvarını protesto etmek, devam eden intifadayı desteklemek için Gazze ve Batı Yaka’da yapılan barışçıl gösterilere gerçek mermi, gözyaşartıcı bomba ve plastik mermilerle saldıran işgal güçleri iki kişiyi yaraladı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, dün akşama doğru Gazze sınırında yer alan El-Bureyc Mülteci Kampı’nın doğusunda yapılan barışçıl gösteriye ateşle karşılık veren işgal güçleri Ömer Muhammed Arefe (54) adındaki Filistinliyi yaraladı. Yaralanan Arefe hastaneye kaldırıldı.

Diğer taraftan Batı Yaka’da El-Halil’in kuzeyinde yer alan Beyt Ummer beldesiyle, Beytlahim’in Teku’ ve işgal altındaki Kudüs’ün Er-Ram beldesinde yapılan gösterilere gözyaşartıcı bomba, ses bombası, plastik mermi ve gerçek mermilerle sert bir şekilde müdahale eden işgal güçleri onlarca kişinin etkilenmesine neden olurken, Teku’ beldesinde bir gencin yaralandığı belirtildi.

Bir çok noktada işgale, yerleşim birimi inşasına ve işgal güçlerinin hukuksuz uygulamalarına karşı haftalık barışçıl gösteriler yapılırken, işgal güçleri aşırı güç kullanarak göstericileri dağıtmaya çalıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.