İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te 13 Filistinliyi Gözaltına Aldı.

  • 16 Mart 2015
  • 636 kez görüntülendi.
İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te 13 Filistinliyi Gözaltına Aldı.

İşgal güçleri bu sabah (16 Mart Pazartesi) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’te birçok eve baskın düzenleyerek evlerde arama yaptı ve 6’sı çocuk 13 Filistinliyi gözaltına aldı.

Kudüs’teki Filistinli Esir Kulübü, işgal güçlerinin El-İseviyye beldesine ve Ra’s El-Amud mahallesine baskın düzenlediğini ve altı çocuğu evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını söyledi.

İşgal güçlerince gözaltına alınan çocukların Ra’s El-Amud sakinlerinden 16 yaşındaki Bekir Uveys, 17 yaşındaki Nur Ez-Zeğal, 16 yaşındaki Vail Selayime ile El-İseviyye beldesi sakinlerinden 15 yaşındaki Kerim Mustafa, 16 yaşındaki Yusuf Mustafa ve 16 yaşındaki Şakir Mustafa olduğu ifade edildi.

Esir Kulübü, çocukların gözaltı sürelerinin uzatılması için Kudüs’teki “Sulh Mahkemesi”nde yargıç karşısına çıkarılacaklarını söyledi.

İşgal güçleri, polis köpekleri eşliğinde Cenin’in Eski Belde semtindeki Es-Sibat bölgesine de baskın düzenleyerek evlerde arama yaptı.

Kaynaklar, işgal güçlerinin baskın sırasında 28 yaşındaki Nazmi Hilmi Alavine ve 24 yaşındaki Zekeriya Yusuf Azuga’yı gözaltına aldığını bildirdi.

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, işgal güçleri Nablus kentinde gerçekleştirdiği baskınlarda da 4 kişiyi gözaltına aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.