İşgal Güçleri Batı Yaka’da 17 Filistinliyi Gözaltına Aldı…

  • 11 Şubat 2015
  • 768 kez görüntülendi.
İşgal Güçleri Batı Yaka’da 17 Filistinliyi Gözaltına Aldı…

İşgal güçleri bu sabah (11 Şubat Çarşamba) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde düzenlediği baskınlar sırasında 17 Filistinliyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında bir de Hamas liderinin olduğu ifade edildi.

İşgal güçleri, Cenin’in güneyindeki Burgin, Caba, Merke ve Ya’bud beldelerinde yedi kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanların Ya’bud’dan 34 yaşındaki Ali Racih Usfur, Caba’dan 28 yaşındaki Said Salih Said Hamamira, Merke köyünden 25 yaşındaki Salih Ali Musa ve 27 yaşındaki Mahmud Ali Musa kardeşler ile 38 yaşındaki Murad Abdülkadir Musa, 42 yaşındaki Raid Abdülkadir Musa ve 22 yaşındaki Beşir Şefik Musa olduğu bildirildi.

Filistinli Esir Kulübü de El-Halil’in kuzeyindeki Beyt Ummer beldesinde yedi kişinin işgal güçlerince gözaltına alındığını ve gözaltına alınanların 16 yaşındaki Isam Muhammed Bahr, 19 yaşındaki Mazin Talib Avad, 19 yaşındaki Muhammed Eymen Halil, 21 yaşındaki İbrahim Halil Ebu Diye, 16 yaşındaki Emir Yusuf Halil, 18 yaşındaki Mahmud Süleyman Halil ve 18 yaşındaki Muhammed Cemil Ebu Marya olduğunu açıkladı.

El-Halil’in güneybatısındaki Beytu’r-Ruş El-Fuda köyünde ise işgal güçleri 15 yaşındaki Zeyd Muhammed Zayid Hureybat’ı ailesinin evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçleri, bu sabah erken saatlerde ayrıca Hamas Hareketi liderlerinden 59 yaşındaki Şeyh Hasan El-Verdiyan’ı Beytlahim kentinde gözaltına aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.