İşgal Güçleri Batı Yaka’da 27 Kişiyi Tutukladı

  • 20 Aralık 2017
  • 994 kez görüntülendi.
İşgal Güçleri Batı Yaka’da 27 Kişiyi Tutukladı

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü Siyonist rejimin başkenti olarak kabul etmesinden sonra Filistin’de başlayan intifadayı sindirmek için her yola başvuran işgal güçlerinin dün gece ve bugün sabah başlattıkları operasyonlarda 27 Filistinliyi gözaltına aldıkları belirtildi.

Filistin Enformasyon Merkezi’ne bilgi veren yerel kaynaklar, işgal güçlerinin son tutuklama kampanyasında kadın, erkek, genç yaşlı demeden Hamas ve Fetih hareketlerinden 27 kişiyi tutukladıklarını belirterek, işgal güçlerinin bununla intifadanın tırmanmasına mani olmaya çalıştıklarını ifade ettiler.

Siyonist işgal güçleri dün gece Nablus, Nablus’un Sarra beldesi, Cenin, Cenin şehrine bağlı Ya’bed ve Celbun beldeleri, Kudüs’ün Silvan ve Et-Tur beldeleriyle, İsaviyye ve Es-Savane semtlerinde, Ramallah’ın Nebi Salih köyü, Beytlahim’in Ayine mülteci kampıyla Kalkiliya’nın Ceyus beldelerinde düzenledikleri baskınlarda birçok evde aramalar yapıp 27 kişiyi tutukladılar.

Amerika Başkanı Trump’ın Kudüs’le ilgili kararından sonra, Filistinliler işgal altındaki topraklarda kararı protesto ediyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.