İşgal Güçleri Hamas Liderinin Evindeki Paraları Çaldı…

  • 11 Şubat 2015
  • 661 kez görüntülendi.
İşgal Güçleri Hamas Liderinin Evindeki Paraları Çaldı…

İşgal güçleri, bu sabah (10 Şubat Salı) erken saatlerde İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Nezih Ebu Avn’ın Cenin kentinin güneyindeki Caba’ beldesinde bulunan evine düzenlediği baskın sırasında evdeki tüm paraları çaldı.

Ebu Avn ailesinden edinilen bilgiye göre, onlarca işgal askeri saat 02:30 sularında 53 yaşındaki esir lider Nezih Said Ebu Avn’ın evine baskın düzenledi.

Aile fertlerinin hepsini bir odaya toplayan işgal askerlerinin arama bahanesiyle evin altını üstüne getirdiği ve eşyalara zarar verdiği öğrenildi.

İşgal askerlerinin arama sırasında evde buldukları tüm paralara el koyduklarını ifade eden aile, ailenin masrafları için kullanılacak yaklaşık 2600 şikelin işgal askerlerince alındığını ve işgal güçlerinin el konulan parayla ilgili kendilerine herhangi bir belge vermediğini söyledi.

Ebu Avn ailesi, işgal güçlerinin geçtiğimiz yıllar içinde evlerine 15 kez baskın düzenlediğini fakat sonuncu baskının en vahşisi olduğunu ve işgal askerlerinin kasıtlı olarak eşyaları tahrip ettiklerini bildirdi.

İşgal mahkemesi, Hamas Hareketi üyesi olmak ve hareketin faaliyetlerine katılmakla suçlanan Nezih Ebu Avn’ın duruşmasını dün 3 Mart’a erteledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.