İşgal Güçleri Ramallah’ta Filistinli Genci Şehit Etti

  • 16 Aralık 2014
  • 891 kez görüntülendi.
İşgal Güçleri Ramallah’ta Filistinli Genci Şehit Etti

Siyonist işgal güçlerinin bugün sabah erken saatlerde baskın yaptığı Batı Yaka’nın Ramallah şehrindeki Kalandiya Mülteci Kampı’nda gerçek mermi kullanmaları sonucu Filistinli bir genç şehit oldu.

Yerel kaynaklarla görgü şahitlerinin verdiği bilgiye göre, bugün (16 Aralık Salı) sabah erken saatlerde Kalandiya Mülteci Kampı’na giren işgal askerlerinin bazı gençleri tutuklamak istemesine karşı gençlerin direnmesi üzerine işgal askerleri gençlerin üzerine gelişi güzel ve vahşi bir şekilde plastik mermi, göz yaşartıcı bomba ve ses bombasının yanında gerçek mermilerle saldırdı. Saldırı sırasında Filistinli genç Mahmud Abdullah Udvan (21)’ın kafasına bir mermi isabet etti. Ağır yaralanan Udvan kaldırıldığı Filistin Tıp Merkezinde yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Hastane kaynakları Udvan’ın yolda aşırı kan kaybettiğini belirterek, hastaneye vardığında şehit olduğunu söylediler.

Kaynakların ifadelerine göre, uzun süre devam eden çatışmalarda işgal güçleri bir kişiyi daha yaraladı ve Mücahid Mazin Hamad’ı da (26) tutuklayıp bilinmeyen bir yere götürdü.

Saldırıları savunan işgal güçleri, Filistinli gençlerin kendilerine ateş açmaları üzerine ateş açtıklarını iddia ederek, saldırıda iki kişinin yaralandığını duyurdular.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.