İşgal Güçleri Şafakla Birlikte Cenin’in Ya’bed Kasabasında Baskın Düzenlediler

  • 23 Ocak 2015
  • 916 kez görüntülendi.
İşgal Güçleri Şafakla Birlikte Cenin’in Ya’bed Kasabasında Baskın Düzenlediler

Siyonist işgal güçleri Batı Yaka’nın kuzeyindeki Cenin’in Ya’bed kasabasında bugün (23 Ocak Cuma) sabah şafakla birlikte baskınlar düzenleyerek, geniş çaplı ve son derece insanlık dışı uygulamalarla aramalar yaptı ve bazı Filistinlileri sorgulamaya tabi tuttular.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin bölgedeki muhabirinin görgü şahitlerinden edindiği bilgilere göre bugün sabahın erken saatlerinde siyonist işgal güçlerinden onlarca asker Ya’bed’e baskın düzenleyerek Ahmed, Atıf, Halid ve Tevfik Ebu Şemmale isimli şahısların evlerine girip aramalar yaptılar. Evlerdeki eşyalarda büyük tahribata neden olan işgalci askerler çok çirkin muamelelerde bulundular.

İşgalci askerler daha sonra bastıkları evlerin çatılarına çıkarak ellerindeki silahlarla buralardan çevre yolları ve kasabanın meydanını gözlem altında tuttular.

Muhabirimizin verdiği bilgilere göre işgalci askerler daha sonra Ya’bed’e bağlı Zubde ve Zahru’l-abd köylerine baskınlar düzenledi, buralarda yollara pusu kurup geçen araçları durdurmaya ve aramalar yapmaya başladılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.