İşgal Mahkemesi Rachel Corrie’nin Ailesine Tazminat Ödemeyi Reddetti…

  • 13 Şubat 2015
  • 917 kez görüntülendi.
İşgal Mahkemesi Rachel Corrie’nin Ailesine Tazminat Ödemeyi Reddetti…

Siyonist işgal rejiminin, işgal güçlerinin buldozerleri tarafından ezilen Amerikalı bir yahudi aileye mensup Rachel Corrie’yle ilgili davaya bakan mahkemesi on iki yıl sonra verdiği kararla Corrie ailesine tazminat ödemeyi reddetti. Amerikalı aktivist Rachel Corrie, 16 Mart 2003 tarihinde henüz 24 yaşında olduğu sırada işgal güçlerinin Filistinlilerin arazilerini düzlemelerine ve bir Filistinli ailenin evini yıkmalarına tepki göstermiş, yıkımı engellemek için buldozerlerin karşısına çıkmıştı. Ancak işgal güçlerinin zırhlı buldozerleri onun bu tepkisine kendisini vahşice ezerek karşılık vermişlerdi.

Corrie ailesi kızlarının böyle korkunç bir şekilde ezilmesine karşı tazminat ödenmesi talebiyle işgal rejiminin “Yüksek Adalet Mahkemesi” adını verdikleri bir yargı organında dava açmışlardı. Olayın üzerinden 12 yıl geçtikten sonra söz konusu mahkeme dün (12 Şubat Perşembe) son kararını açıkladı ve tazminat ödenmesine gerek olmadığına hükmetti.

Siyonist işgalcilere ait bir radyonun dün akşam yayınladığı habere göre mahkeme, Rachel Corrie’nin ezildiği olayın savaşın bir parçası olduğuna dolayısıyla “İsrail devleti”nin bundan dolayı herhangi bir sorumluluk yüklenmesine gerek olmadığına hükmetti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.