İşgal Polisi Filistinli Göstericilere Karşı Yine Gaz Bombaları Attı…

  • 20 Şubat 2015
  • 863 kez görüntülendi.
İşgal Polisi Filistinli Göstericilere Karşı Yine Gaz Bombaları Attı…

Siyonist işgal güçleri bugün (20 Şubat) düzenlenen Cuma eylemlerine yine şiddete başvurarak ve gaz bombalarıyla karşılık verdi. İşgal güçlerinin attığı gaz bombaları onlarca göstericinin boğulma tehlikesi geçirmesine neden oldu.

Bugün Cuma münasebetiyle yine işgal rejiminin ırkçı duvarına ve Batı Yaka bölgesindeki yahudileştirme faaliyetlerine tepki amacıyla Ramallah’ın Na’lin ve Bel’in kasabalarında tamamen sivil nitelikli gösteriler ve yürüyüşler düzenlendi.

Görgü tanıklarının verdiği bilgilere göre işgal güçleri gösterileri ve yürüyüşleri dağıtmak amacıyla şiddete başvurdu. Tüm engellemelere rağmen Na’lin kasabasında göstericiler ırkçı ayrım duvarına kadar ulaşmayı ve üzerine Filistin bayrağını asmayı başardı.

Bel’in’de gösteri düzenleyenler Filistin’de ulusal bütünlüğün sağlanması ve Filistin davasının ilkelerine bağlı kalınması isteklerini dile getiren sloganlar attılar. Eylemciler sloganlarında aynı zamanda siyonist yayılmacılığa ve yahudileştirme faaliyetlerine tepkilerini dile getirerek buna karşı hep birlikte mücadele edilmesi talebinde bulundular. Göstericiler tüm siyasi tutukluların serbest bırakılması ve Filistin’in tamamının özgürlüğü için mücadele edilmesi çağrıları yaptılar.

Irkçı Duvara Karşı Halk Komitesi tarafından yapılan açıklamada, işgal güçlerinin eylemcilere karşı şiddete başvurduğu ve atılan gaz bombaları yüzünden onlarca göstericinin boğulma tehlikesi geçirdiği ifade edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.