İşgalci Yerleşimciler Zorla Mescid-i Aksa’nın Avlusuna Girdi…

  • 15 Aralık 2014
  • 730 kez görüntülendi.
İşgalci Yerleşimciler Zorla Mescid-i Aksa’nın Avlusuna Girdi…

İsrailli Yahudiler bugün zorla Mescid-i Aksa’nın avlusuna girdi. İşgalci yerleşimci Yahudilerin Mescid-i Aksa’nın avlusuna girmesi bölgedeki gerginliği yeniden tırmandırdı.
Mescid-i Aksa yerleşkesi yöneticisi Filistinli Şeyh Ömer el Kişvani yaptığı açıklamada, “En az 25 Yahudi yerleşimci, İsrail askerinin koruması altında Mağrip Kapısı’ndan geçerek Mescid-i Aksa’nın avlusuna zorla girdi. Yerleşimciler avluda dolandı ve dua etmeye çalıştı. Fakat Mescid-i Aksa’nın muhafızları tarafından engellendiler” ifadelerini kullandı.
Kişvani ayrıca, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’nın bir kapısını kapattığını ve bu kapıda görevli olan Filistinli muhafızları sorgulamaya çalıştığını söyledi.
Kudüs’te Ekim ayında ırkçı bir hahamın silahlı saldırıya uğramasının ardından İsrail’in Mescid-i Aksa’ya girişleri tamamen yasaklaması ve İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’nın cami kısmına girmesinin ardından gerilim yükselmişti.
İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’ya girmesi ve hahamı vurduğunu iddia ettiği Filistinli genci öldürmesinin ardından Doğu Kudüs’te gerilim tırmanmış ve gösteriler yapılmıştı. O zamandan bu yana meydana gelen olaylarda 11 İsrailli ve 12 Filistinli hayatını kaybetti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.