IŞİD’ Lideri Ebu Seyf Irak’ta Öldürüldü

  • 25 Aralık 2016
  • 1.454 kez görüntülendi.
IŞİD’ Lideri Ebu Seyf Irak’ta Öldürüldü
Irak Federal Polisi Cumartesi günü açıklama yaparak, IŞİD terör örgütünün Musul’daki güvenlik sorumlusunun öldürüldüğünü duyurdu.
Irak Federal Polisi Komutanı Rait Şakir Cevdet yaptığı açıklamada; Musul’un Sağ Şeridindeki El-Kudüs mahallesinde bulunan teröristlere ait gizli bir kampa yapılan füze saldırısı sonucunda, örgütün Musul’da bulunan güvenlik sorumlusu Ebu Seyf ve terörist Ebu Eyyüb El-Karişi’nin öldürüldüğünü belirtti.
Yine Neyneva operasyonu komutanı Cumartesi günü güvenlik güçlerinin Neyneva’nın Kuzey bölümüne doğru ilerlediğini açıkladı.
Neyneva operasyonu komutanı yaptığı açıklamada kurtarılmış bölgede binaların ve yolların temizlenmesinin sürdüğünü belirterek şu ifadeleri kullandı: Operasyon bölgesinin Kuzeyinde bulunan birlikler Polis Akademisini, araç kayıt merkezini, çimento fabrikasını ve El-Fellah mahallesinin kuzeyinde bulunan El-Heyakel bölgesini IŞİD teröristlerinin elinden kurtarmayı başardı.
Iraklı güçler; Ordu birliklerinin dışında Federal Polis, Gönüllü Halk Birlikleri ve Peşmerge güçlerinden oluşmaktadır ve bu güçler Musul operasyonunun başlamasından bugüne kadar yüzlerce km’lik alanı ve onlarca mahalleyi IŞİD terör örgütünün elinden kurtardı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.