IŞİD ve Diğer Terör Çeteleri Suriye’de Ağır Kayıplar Vermeye Devam Ediyor…

  • 14 Şubat 2015
  • 857 kez görüntülendi.
IŞİD ve Diğer Terör Çeteleri Suriye’de Ağır Kayıplar Vermeye Devam Ediyor…

Vatan koruyucuları kuzeyde Türkiye rejimi, güneyde de Siyonist İsrail ve Ürdün tarafından muhtelif adlandırmalar altında desteklenen tekfirci ve hain terör çeteleri sayı ve teçhizatlarıyla ağır kayıplara uğratmaya devam ediyor.

Şam Kırsalında Nusra Cepheli Teröristler Öldürüldü

Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Şam kırsalının güneybatısı Han el Şih Bölgesinde Nusra Cephesine tabi sözde ‘Hak Tümeni’ ve ‘Furkan Tümeni’ adıyla bilinen tekfirci terör çetelerle sıcak temasa girdiklerini belirtti.

Kaynak çatışmada aralarında ‘Hak Tümeni’ adlı çetelerin komutanlarından ‘el Cebbavi’ kod adlı terör elebaşı ve ‘Furkan Tümeni’ çetelerinin saha komutanı ‘Ebu Ubeyda el Hicazi’ kod adlı çete elebaşının bulunduğu çok sayıda teröristin silah ve araçlarıyla birlikte etkisizleştirildiklerini aktardı.

Dera Kırsalında Birçok Araçları İmha Edildi

Dera kırsalının muhtelif bölgelerinde İsrail ve Ürdün’ün destekledikleri terör çetelere karşı operasyonlarını başarıyla sürdüren ordu birlikleri kırsalın Akraba Köyünde birçok aracı taşıdığı terörist ve cephaneyle birlikte imha etti.

Kamışlı Kırsalında IŞİD Çetelerine Yönelik Operasyonlar Sürüyor

Diğer yandan ordu birlikleri Haseke kırsalında geneli Türkiye toprakları üzerinden Türkiye rejiminin sağladığı kolaylıklar ve verdiği destekle Suriye’ye girerek masum sivillere karşı vahşet dolu eylemler işleyen IŞİD çetelerine karşı operasyonlarını sürdürdü.

Saha kaynakları ordu birliklerinin Haseke iline tabi Kamışlı kırsalının güneyi Tel Steyh, Tel Ahmet, Tavaric ve Taktak Kavşağı yakınlarında ağır topların kullanıldığı operasyonlarda IŞİD çetelerini sayı ve teçhizatlarıyla büyük kayıplara uğrattıklarını aktardı.

Kaynaklar onlarca teröristin öldürüldüğü operasyonlarda ayrıca bir zırhlı araç ve terör çetelerin masum sivil vatandaşların evlerini yıkma ve siperler inşa etmede kullandıkları bir dozerin imha edildiğini belirtti.

Bu arada geneli Türkiye toprakları üzerinden Haseke kırsalına sızan terör çeteleri bölgede çok sayıda köye saldırıp insanlık dışı vahşetler işledi. İnsanları öldürme ve evlerinden tehcir etmekle yetinmeyen terör çeteleri yine Türkiye’deki rejimin desteği ile tarihi eserleri ve vatandaşların mallarını gasp edip Türk aracılar yoluyla yurtdışına satıyor.

Diğer yandan terör yanlısı medya araçları Halep kırsalının Ayn Arap Kasabası civarında Kürt halk koruma güçleri ile IŞİD arasındaki çatışmalarda IŞİD’in saha komutanı Kosovalı ‘Ebu Abdullah’ın öldürüldüğünü belirtti.

Homs Kırsalında Cephane Taşıyan Araçları İmha Edildi

Homs kırsalında askeri bir kaynak ordu birliklerinin Homs Kentinin 40 km doğusuna düşen Hannura Köyü yakınlarında teröristlere ait büyük miktarda cephane ve patlayıcı taşıyan büyük bir kamyonu havaya uçurduklarını belirtti. Kaynak kamyonda bulunan teröristlerin tümünün öldüğünü söyledi.

Kaynak ordu birliklerinin Homs Kentinin yaklaşık 70 km doğusuna düşen Mannuh ile Tafha köyleri arasındaki bölgeye ilaveten Unk el Hava Bölgesinde tekfirci ve hain teröristleri kovalama operasyonlarını sürdürerek çok sayıda teröristi etkisizleştirdiklerini aktardı.

Ordu birliklerinin Cub el Cerrah Nahiyesine saldıran teröristlerle çatışmaya girdiklerini belirten kaynak, muhtelif tür silahların kullanıldığı çatışmalarda saldırganların tümünü etkisiz olarak ele geçirdiklerini ifade etti.

Bilineceği üzere Cub el Cerrah ve civar köy-beldeler Suudi Arabistan krallık rejiminin desteklediği ‘İslami Cephe’ ve ‘Ahrar el Şam Hareketi’ olarak bilinen terör çeteleri tarafından sürekli olarak saldırılara maruz kalmaktalar.

Askeri kaynak ordu birliklerinin Homs kırsalında Nusra Cephesi, Homs Lejyonu ve Faruk Taburları olarak bilinen tekfirci terör çetelerinin ana karargahı sayılan Resten Bölgesinin Bellan köyünde teröristlere ait bir aracı yüküyle birlikte tamamen imha etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.