IŞİD’e Karşı Savaştıklarını İddia Edenler, IŞİD’e Silah Yardımı Yapıyor…

  • 17 Ocak 2015
  • 812 kez görüntülendi.
IŞİD’e Karşı Savaştıklarını İddia Edenler, IŞİD’e Silah Yardımı Yapıyor…

Batılı Devletler ve Körfez Emirlikleri başta IŞİD olmak üzere silahlı terör gruplarını destekleme çizgisini sürdürüyorlar.

Irak’ta Direnişçi Hizbullah Partisi Genel Sekreteri Yardımcısı Hüseyin el Ramahi, Iraklı güvenlik güçlerinin ve halk kitlelerinin, IŞİD teröristlerinin Irak ordusu tarafından temizlendiği bölgelerde el Suud Krallığına ait silahlar bulunduğunu açıkladı.

Ramahi; IŞİD teröristlerinden temizlenen bölgelerde bulunan bu silahların, ABD ile koordinasyon içerisinde kimliği belirlenmeyen uçaklardan IŞİD teröristlerine atılmış silahlar olduğuna işaret ederek Bağdat’ın kuzeyinde bulunan Tarmiye bölgesinin IŞİD teröristlerinden kurtarıldıktan sonra burada üzerinde Suudi Arabistan Krallığını anımsatan sloganlar yazılı silah sandıkları bulunduğunu belirtti.

Ramahi, bölgede IŞİD terör çetelerine silah atan koalisyon uçakları görüldüğünü ekledi.

Ayrıca bölgede incelemelerde bulunan gözlemciler de IŞİD terör örgütünün her yönden kuşatma altına alınmış olmasına rağmen hayal edilemeyecek miktarda silaha sahip olduğunu ifade ettiler.

IŞİD terör örgütünün devasa beşeri kayıpları göz önünde bulundurulursa, IŞİD terör örgütüne karşı mücadele ettiğini iddia eden ve aynı zamanda aynı terör örgütüne silah ve lojistik destek veren Suudi Arabistan, Katar, Türkiye, ABD ve sözde IŞİD’e Karşı Koalisyon gibi güçlerinin asıl amaçları büyük şüphelere sebep oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.