Işid’e Katılan Oğluna Seslendiler.

  • 10 Ocak 2015
  • 760 kez görüntülendi.
Işid’e Katılan Oğluna Seslendiler.

Adana’da 20 yaşındaki Abdullah Safi, ailesine “Allah yolunda ölmeye gidiyorum” notunu bırakıp ortadan kayboldu.

Merkez Çukurova İlçesi’nde oturan Abdullah Safi, liseyi bitirdikten sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İlahiyat Bölümü’ne kaydını yaptırdı. Son yıllarda gençler arasında yaygınlaşan parkur sporuna (önüne çıkan engelleri en hızlı ve etkili şekilde aşma) merak saran Abdullah Safi, 5 Ocak’ta ailesine “Allah yolunda ölmeye gidiyorum” notu bırakıp ortadan kayboldu.

Sabah oğlunu odasında bulamayan baba Ahmet Safi, bıraktığı notu okuyunca şoke oldu. Oğlunun IŞİD’e katılmak için evden ayrıldığını düşünen baba Safi, bulunması için Cumhuriyet Savcılığı’na kayıp dilekçesi verdi. Oğlunun notunda ayrıca uzun uzun cihat ve savaşın önemini anlattığını belirten baba Safi, “Yaptığımız araştırmada oğlumun kaybolduğu günlerde 3 arkadaşı da evlerini terk etmiş. O benim göz bebeğimdi. Bugüne kadar onun incinmemesi için elimden geleni yaptım. Bir yıldan beri kendini dine verdi, ama aşırılığı yoktu. Namazlarını kılar, ibadetlerini yapardı. 6 ay önce sakal uzatmaya başlamıştı, kaybolmadan 2-3 gün önce sakalını da kesmişti. Bıraktığı nottan IŞİD’e katılmak için evden ayrıldığını anladım” dedi.

Yaşadıklarını anlatırken baygınlık geçiren anne Yıldız Safi gözyaşları arasında oğluna seslenerek, “Yavrum bize bu kötülüğü yapma. Ne olur evine dön. Eğer dönmezsen, ben ölürüm, sen de gelip benim cenazemi yıkarsın. Bizi sensiz bırakma” diye konuştu.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.